Jsme skupina kreativních lidí s vlastní zkušeností s duševním onemocněním. Pořádáme a natáčíme besedy, rozhovory a reportáže se zajímavými lidmi nejen na téma duševního zdraví.

Reportáže - Studio 27 (strana 1)

  • 6. 5. 2022

Studio 27 - Sabina Kamenová a Klára Komrsková o práci v CDZ Brandýsko

Délka videa: 14 min 13 s

V interview Břetislava Košťála si sociální pracovnice Klára Komrsková a Sabina Kamenová pochvalují styl práce v Centru duševního zdraví Brandýsko. Multidisciplinární tým umožňuje bezprostředně konzultovat situaci s kolegou odlišné profese, což jejich práci zefektivňuje a má to také pozitivní dopad na duševní zdraví jejich klientů.

  • 24. 2. 2022

Studio 27 - Ze zákulisí kampaně Svoboda uzdravuje

Délka videa: 05 min 38 s

Máme tu čest vstoupit do zákulisí jak Divadla ABC, tak kampaně Svoboda uzdravuje, kterou spustil Fokus Praha a jehož autorkou je Kateřina Uhlířová. V krátkém spotu vystupuje Jáchym Sůra v roli člověka v psychické krizi, vyjádřené maskou jokera, kterého polidšťuje tým odborníků na vnější svět. Další postavy hrají Miroslav Hanuš nebo Radka Caldová.

Se Studiem 27 jsme byli 6. ledna 2022 při tom.

  • 22. 11. 2021

Studio 27 - 1. konference Slyšení hlasů - Udílení ceny Psych'o'scar Spolkem Discovery klubu Mosty

Délka videa: 14 min 50 s

Cenu, která má název Psych'o'scar (cena nese v sobě jizvu - anglicky „scar“) za rok 2021 předal Spolek Discovery Mosty při příležitosti zahájení prvního ročníku konference Slyšení hlasů v Praze.

  • 5. 11. 2021

Studio 27 - 1. konference Slyšení hlasů - Křest knihy Fenomén slyšení hlasů od Paula Bakera

Délka videa: 1 hod 8 min 28 s

Fokus Praha vydal ve své edici Marco Cavallo knihu Fenomén slyšení hlasů, český překlad publikace The Voice Inside, jejímž autorem je Paul Baker, zakládající člen hnutí slyšení hlasů v Anglii a mezinárodního hnutí slyšení hlasů INTERVOICE. Kniha přináší komplexní vhled do problematiky slyšení hlasů. Nečiní tak však z pohledu tradiční psychiatrie, považující slyšení hlasů bez zjevné fyzikální příčiny za sluchovou halucinaci a příznak duševní nemoci. Naopak se snaží tento fenomén nahlížet v širším, sociálně-psychologickém kontextu, a představit ji prostřednictvím zkušeností samotných slyšitelů hlasů a lidí, kteří se jim snaží pomáhat.

  • 25. 10. 2021

Studio 27 - Centrum duševního zdraví Brandýsko - Informační blok Dne otevřených dveří

Délka videa: 1 hod 8 min 33 s

"Přichomýtli" jsme se k velmi zajímavé a podnětné panelové diskuzi, kde jsme se dozvěděli soustu důležitých věcí o fungování CDZ Brandýsko i o záměrech Ministerstva zdravotnictví v rámci Reformy péče o duševní zdraví. Podívejte se a posuďte sami.

  • 21. 9. 2021

Studio 27 - Centrum duševního zdraví pro Prahu 9 - reportáž ze dne otevřených dveří

Délka videa: 3 min 01 s

Když jsme se dozvěděli, že Centrum duševního zdraví pro Prahu 9 pořádá v rámci Týdnů pro duševní zdraví den otevřených, popadli jsme kameru a vyrazili. Nelitovali jsme. Posuďte sami...

  • 30. 9. 2020

Studio 27 - 30 let komunitních služeb - happening - Udílení ceny Psych'o'scar

Délka videa: 20 min 08 s

Již podruhé Klub Mosty udílel prestižní cenu za významný počin v oblasti duševního zdraví.

  • 18. 9. 2020

Studio 27 - 30 let komunitních služeb - happening - Pozvánka na muzikál Ne/normální s ukázkami

Délka videa: 25 min 14 s

Pozvánka na současné rodinné drama o boji matky s duševními chorobami a důsledcích, které doléhají i na její rodinu. Více info na: http://www.nenormalnimuzikal.cz/historie-a-obsah/

  • 15. 9. 2020

Studio 27 - 30 let komunitních služeb - Tisková konference - oficiální část

Délka videa: 26 min 25 s

První část tiskové konference, která byla součástí konference ke 30 letům komunitních služeb u nás. Promluvili: primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, radní hlavního města Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová, spoluzakladatel Fokusu Praha a Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví Jan Pfeiffer, koordinátor péče o duševní zdraví pro Prahu Pavel Novák a výkonný ředitel Fokusu Praha a člen představenstva Asociace komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdraví Jan Sobotka.