Jsme skupina kreativních lidí s vlastní zkušeností s duševním onemocněním. Pořádáme a natáčíme besedy, rozhovory a reportáže se zajímavými lidmi nejen na téma duševního zdraví.

Besedy - Studio 27 "zaostřeno na duši" (strana 1)

 • 16. 3. 2021
 • 0 Komentářů

Studio 27 - Adi Hasanbašič - Fenomén Slyšení Hlasů

Délka videa: 1 hod 45 min 44 s

Hostem naší besedy Fenomén Slyšení hlasů byl Adi Hasanbašič, psycholog pocházející ze Sarajeva a pracující v Centru duševního zdraví jako case manager. Adi vyprávěl o tom, proč se začal věnovat zakládání svépomocných skupin v síti Slyšení hlasů (Hearing Voices). Zmínil také podobnost zkušenosti z války s prvním propuknutím psychózy. V obou případech ztrácíme pevnou půdu pod nohama a život se nám od základů změní.

 • 10. 3. 2021
 • 0 Komentářů

Studio 27 - Edna Nová – Záchodová lady (The Toilet Lady) - Ženy z Bohnic (Women from Bohnice)

Délka videa: 6 min 5 s

Spisovatelka Edna Nová čte ze své knihy příběh jedné z pacientek. Jde o syrové líčení poměrů na jednom z pavilonů největší psychiatrické léčebny v České republice. S černým humorem nás uvádí do prostoru dámských toalet, kde se odehrává společenský ruch a sdílejí se historky ze života, ale i o smrti.

The Czech writer Edna Nová reads from her book the story of one woman patient. It is a rough view of the environment of one of the wards in the biggest psychiatric hospital in the Czech Republic. With black humor she invites us into the area of women's toilet room, where the local „celebrities“ are sharing their life stories, but also those about death.

Ukázka z besedy s titulky na tomto odkaze: https://youtu.be/-dh2T2FgTug

 • 10. 3. 2021
 • 0 Komentářů

Studio 27 - Edna Nová – Ženy z Bohnic (Women From Bohnice) - ukázka, extract from the public debate

Délka videa: 6 min 4 s

Spisovatelka Edna Nová byla hospitalizována s depresemi v bohnické psychiatrické nemocnici. Ve své knize Ženy z Bohnic si všímala příběhů pacientek, ale i postojů personálu, který se podle ní potýká s vlastními problémy a blíží se syndromu vyhoření. Poslechněte si také úryvek z knihy v našem videu – https://youtu.be/s-7x0R_j1tI.

The Czech writer Edna Nová was hospitalized with depression in Bohnice Psychiatric Hospital. In her book Women from Bohnice she remarked personal stories of women patients, but also the attitude of the staff. According to Edna, these people struggle with their own problems and are close to the burn-out syndrome. Watch also the story from the book on our video – https://youtu.be/s-7x0R_j1tI..

 • 23. 2. 2021
 • 0 Komentářů

Studio 27 - Tomáš Zmeškal - Co znamená pro člověka jeho příběh

Délka videa: 01 hod 19 min

Mají spisovatelé hlubší prožitky než jiní lidé? Anebo je pouze dovedou lépe zachytit? Je pro spisovatele důležité, aby byl jeho příběh ucelený? A co se může stát, pokud se člověku jeho osobní příběh působením nějakého traumatu rozpadne? O tom a mnohém dalším budeme hovořit s Tomášem Zmeškalem, který po úspěšných románech Milostný dopis klínovým písmem a Životopis černobílého jehněte vydal také knihu rodinných reportáží Sokrates na rovníku, ve které hledá v Kongu svého otce. Tomáš Zmeškal dlouhodobě působí jako lektor tvůrčího psaní, je tedy možné se spisovatelství naučit a co by doporučil budoucím adeptům? A jak se v tak malé zemi jako je Česká republika může spisovatel společensky uplatnit?

 • 17. 12. 2020
 • 0 Komentářů

Studio 27 - 30 let komunitních služeb - happening - Aleš Lang a Petr Hudlička

Délka videa: 9 min 57 s

Netradiční beseda přímo "pod širým nebem" :)

 • 13. 11. 2020
 • 0 Komentářů

Studio 27 - 30 let komunitních služeb - happening - Beseda s Janem Sobotkou a Břetislavem Košťálem

Délka videa: 23 min 50 s

Netradiční beseda přímo "pod širým nebem" :)

 • 9. 11. 2020
 • 0 Komentářů

Studio 27 - 30 let komunitních služeb - happening - Představení svépomocných aktivit

Délka videa: 12 min 32 s

Beseda o svépomocných třech svépomocných aktivitách: Studiu 27 "zaostřeno na duši", Českých galeriích a Klubu Mosty, která se konala v rámci happeningu k výročí 30 let komunitních služeb u nás.

 • 5. 11. 2020
 • 0 Komentářů

Studio 27, klub Mosty, České galerie - Veronika Kubrichtová a Pavel Rataj - Rodina a duševní zdraví

Délka videa: 2 hod 00 min 55 s

Hosty online besedy pořádané Studiem 27, klubem Mosty a Českými galeriemi, za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Ministerstva zdravotnictví jsou Veronika Kubrichtová (ředitelka a zakladatelka organizace „Úsměv mámy“, která pomáhá maminkám, u kterých propuklo duševní onemocnění nebo krize během těhotenství a po porodu a Pavel Rataj (psycholog, párový terapeut a vztahový vizionář).

 • 4. 9. 2020
 • 0 Komentářů

Studio 27 - Edna Nová - Ženy z Bohnic

Délka videa: 1 hod 12 min 46 s

Podívejte se na poutavou besedu s Ednou Novou o jejím nápadu vydat knihu Ženy z Bohnic i o jejích vlastních zážitcích z této psychiatrické nemocnice. Beseda byla pořádána v rámci projektu Akce celopražského významu a ve spolupráci s Asociací komunitních služeb.