Besedy - Studio 27 "zaostřeno na duši" (strana 1)

  • 18. 7. 2019

Spolek Nejsem psychopat - O hraniční poruše osobnosti

Připravili jsme pro vás záznam besedy konané 6. června 2019 O Hraniční poruše osobnosti uspořádanou spolkem NEJSEM PSYCHOPAT v Prostoru 39. Diskuse s terapeutkou Barborou Hruškovou a s Klárou a Bárou, ženami s vlastní zkušeností s projevy hraniční poruchy vám lépe a plasticky osvětlí danou problematiku. V debatě zazní jak vnímají své "hraniční" prožitky Klára a s Bárou, tak i pohled z "druhé strany strany" psychoterapeutky Barbory, věnující se pomoci lidem s "hraničními" zkušenostmi. Přejeme vám obohacující divácký zážitek.

  • 13. 5. 2019

Studio 27 - Mark Hopfenbeck a Pavel Nepustil - O Otevřeném dialogu

Délka videa: 2 hod 04 min 46 s

Otevřený dialog je inovativní, ohleduplný přístup a zároveň systém umožňující podporu jak člověka s duševním onemocněním, tak i jeho bližšího a širšího okolí.

  • 12. 4. 2019

Studio 27 - Ledovec - Beseda o duševním zdraví a stigmatu

Délka videa: 49 min 51 s

Diskuse na téma duševního zdraví a stigmatu, pořádáná plzeňským Ledovcem, přilákala návštěvníky nejen z Plzně. Moderuje člen Studia 27 Michal Kašpar, hovoří Vladimíra Křížová, Jana Eismanová, Jirka z Rábí a Petr Moravec. Záznam z plzeňské Moving station, 6. října 2018.

  • 10. 4. 2019

Studio 27 - Důstojnost a lidská práva v současném systému psychiatrické péče

Délka videa: 1 hod 25 min 07 s

Jaká je situace v dodržování lidských práv lidí se zdravotním postižením v různých státech Evropy? Jaký je rozdíl v tomto ohledu mezi státy EU a ostatním světem? Jak vnímají porušování lidských práv obhájci lidských práv a samotní lidí se zkušeností s duševním onemocněním?

  • 5. 4. 2019

Studio 27 - Lenka Hladíková a Magdaléna Pražáková - Peerství a rodina

Délka videa: 1 hod 15 min 34 s

Jaké to je, být matkou, pomáhat druhým a sama zápolit s duševními propady? Co nám pomáhá? Co nás podporuje? Více se milí přátelé dozvíte na naší besedě "Peerství a rodina", na kterou vás srdečně zve tým Studia 27 zaostřeno na duši.

  • 21. 3. 2019

Studio 27 - Filip Tylš - Psychedelika a jejich potenciál v práci s traumatem

Délka videa: 3 min 02 s

Filip Tylš odpovídá na otázku o potenciálu psychedelik při léčbě poruch osobnosti. Na příkladu svého kalifornského výcviku v MDMA terapii, kde se tato látka (základ drogy extáze) podává americkým válečným veteránům, ukazuje, jakým způsobem může být intoxikace drogou účinná při léčbě PTSD (posttraumatické stresové poruchy). I v případě lidí s poruchou osobnosti předpokládá Filip Tylš, že by se podobné psychoaktivní látky mohly v terapii uplatnit.

  • 15. 3. 2019

Studio 27 - Lukáš Vaňura - Beseda po filmu Paralelní životy

Délka videa: 53 min 17 s

Lukáš Vaňura, hrdina filmu Paralelní životy vypráví o svém paralelním životě člověka se zkušeností s duševním onemocněním, konkrétně s diagnostikovanou schizofrenií. Lukáš se zvládl dlouho poté, co u něj nemoc propukla, zotavit do té míry, že se vrátil na střední školu a odmaturoval! Dnes pracuje v sociální firmě a má stále dobrou náladu, nevšední smysl pro humor a velké pochopení pro druhé.

  • 13. 3. 2019

Studio 27 - Filip Tylš - Co je potřeba vědět, než si vezmu psychedelika?

Délka videa: 3 min 20 s

Lékař a výzkumník Filip Tylš hovoří na ukázce z naší besedy o tom, co lidé očekávají od prvního užití psychedelik. Ukazuje se, že lidé, kteří se k zážitku dlouhodobě upínají a hodně o něm čtou, mohou být v průběhu intoxikace svázáni nervozitou.

  • 22. 2. 2019

Studio 27, Mosty - Matyáš Müller a Jiří Motl - O spiritualitě a duševním zdraví

Délka videa: 2 hod 16 min 20 s

Beseda o Spiritualitě a Duševním Zdraví. Diskuse, u které se nebudete nudit. Hosté Jiří Motl a Matyáš Műller poutavě a výstižně hovořili s moderátory Eliškou Mejsnarovou a Břetislavem Košťálem. Dozvíte se mimo jiné, jaké spirituální techniky preferují naši hosté. Kdy je vhodné praktikovat a kdy si radši dát "padla". Sdílejte, šiřte lajkujte ... :-)