Jsme skupina kreativních lidí s vlastní zkušeností s duševním onemocněním. Pořádáme a natáčíme besedy, rozhovory a reportáže se zajímavými lidmi nejen na téma duševního zdraví.

Akce - Studio 27 "zaostřeno na duši" (strana 1)

  • 6. 6. 2022

#PEERpomaha - Peerkou hraničním potížím navzdory

Zveme vás na besedu kampaně #peerpomaha Peerkou hraničním potížím navzdory s Petrou Šindelkovou a Marií Součkovou. Beseda se uskuteční v Divadle Kámen (Nekvasilova 625/2, Praha 8 - Karlín) 14. června 2022 od 18h.

  • 27. 5. 2022

#PEERpomaha - Jak se peerství promítá do života (Mladá Boleslav)

Zveme vás na besedu kampaně #peerpomaha Jak se peerství promítá do života s hostem Jiřím Šteflem. Beseda se uskuteční v CDZ Mladá Boleslav (Čechova 635/11), 8. června 2022 od 17h.

  • 10. 5. 2022

#PEERpomaha - Beseda Jak peeři přinášejí naději (Pardubice)

Další akcí naší kampaně #peerpomaha, bude 25. května 2022 od 17h beseda Jak peeři přinášejí naději. Tentokrát v Pardubicích, v Centru Kosatec. Přijďte si popovídat o tom, jaké je to být peerem a pomáhat ostatním. Hosty budou Alžběta Beranová a Romana Zelendová.

  • 20. 4. 2022

#PEERpomaha - Beseda O peerech a Reformě péče o duševní zdraví

Zveme vás na další besedu naší kampaně #peerpomaha. Přijďte si 4. května 2022 od 18h do Divadla Kámen popovídat o tom, jaké je to být peerem a zasazovat se za svá práva a zájmy lidí s duševním onemocněním v Reformně péče o duševní zdraví. Hosty budou Dana Chrtková a Zbyněk Roboch.

  • 10. 4. 2022

#PEERpomaha - Beseda Jak z kola ven (Brno)

Zveme vás na besedu kampaně #peerpomaha Jak z kola ven s Kateřinou Ondrušovou a Jindřichem Jašíkem o peerské práci. Brno, v Café Práh ve středu 20. dubna od 19h.

  • 21. 2. 2022

#PEERpomaha - Beseda Peerství v Peer-klubu Psychiatrické nemocnice Bohnice

Zveme vás na první besedu naší kampaně #peerpomaha. Přijďte si 7. dubna 2022 od 18h do Divadla Kámen popovídat o tom, jaké je to být peerem v Peer-klubu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Hosty budou nynější vedoucí Peer-klubu Zdeněk Císař a bývalý vedoucí Kamil Rain.


Něco o Zdeňkovi: od dospívání je zasažen duševními potížemi, všechny své zájmy orientuje na možnost se jim věnovat o samotě a z domova. Baví ho poslech a tvorba elektronické hudby, tvorba abstraktní fraktálové grafiky, a hraní pc her. Říká: "Kreativní vyžití mi pomohlo přežít." Odkaz na jeho grafickou tvorbu: https://www.deviantart.com/abstt.

Něco o Kamilovi: mladý muž, který umí několik povolání, a také je sociální pracovník, peer terapeut a hlava rodiny. Snaží se neustále učit novým věcem. Jeho oblíbenou aktivitou je meditace, vaření a venčení psa Kima a miluje mimo jiné film Čistá duše. Říká: "Na mou otázku, na čem v životě nejvíc záleží, jsem si odpověděl, že na Lásce."

  • 21. 2. 2022

#PEERpomaha - hledáme peery

  • 21. 2. 2022

O projektu "Studio 27 představuje pacientské hnutí peerů"

  • 15. 9. 2021

Kdo je peer a jak pomáhá? 13. října 2021, 18h, Pražské kreativní centrum, 2. patro sál U Minuty, Staroměstské nám. 4/1, Praha

Jak může peer pracovník pomoci lidem s duševním onemocněním? Dva zkušení peeři z Dobrého místa, Kateřina Málková a Jan Botlík, vám představí nejen své pozoruhodné životní příběhy, ale i svůj pohled na možnost zotavení z duševní nemoci. Moderuje Michal Kašpar.