Jsme skupina kreativních lidí s vlastní zkušeností s duševním onemocněním. Pořádáme a natáčíme besedy, rozhovory a reportáže se zajímavými lidmi nejen na téma duševního zdraví.

Příběhy nové

Projekt s názvem Studio 27 představuje pacientské hnutí peerů s kampaní #PEERpomaha, je financován z fondů EHP 2014-2021, program Zdraví. Obsahem projektu je pořádání a natáčení besed s peery v oblasti duševního zdraví, natáčení rozhovorů a psaní článků. Odkazy na všechny hotové výstupy projektu najdete na: https://www.studio27.cz/PEERpomaha/aktivity/

Peer pomáhá - Jitka

Přestože byla Jitka úspěšnou studentkou, kvůli nízkému sebehodnocení trpěla nesnesitelným stresem a trémou. Po účasti na seznamovací akci, kde se místo seznámení s možným partnerem naučila spíš zdravějšímu pohledu na sebe, prožila čtrnáct dní štěstí a pocítila příval životní energie. Bohužel následovala hospitalizace v psychiatrické nemocnici. Své zkušenosti a sociální cítění už několik let zhodnocuje v pomoci druhým jako peerka organizace Ledovec v plzeňském kraji. Prostor pro nemoc se v jejím životě postupně zmenšuje.