Jsme skupina kreativních lidí s vlastní zkušeností s duševním onemocněním. Pořádáme a natáčíme besedy, rozhovory a reportáže se zajímavými lidmi nejen na téma duševního zdraví.

Vzdělávací videa - Studio 27 (strana 1)

  • 18. 4. 2023

Studio 27 - Konference slyšení hlasů - 2 den - Skupiny slyšení hlasů

Délka videa: 1 hod 03 min 48 s

Mezinárodní konference Slyšení hlasů s podtitulem Za svobodu myšlení svedla na Staroměstskou radnici v Praze přední představitele hnutí Hearing voices. Měla podpořit svépomocné skupiny, které organizují dobrovolníci z tohoto hnutí na mnoha místech ČR. O vzniku svépomocných skupin v ČR se rozhovořili jejich facilitátoři z různých měst.

Natočeno 21. října 2021 na Staroměstské radnici v Praze.

  • 18. 4. 2023

Studio 27 - Konference slyšení hlasů - 2 den - Jaroslav Kerouš

Délka videa: 32 min 28 s

Mezinárodní konference Slyšení hlasů s podtitulem Za svobodu myšlení svedla na Staroměstskou radnici v Praze přední představitele hnutí Hearing voices. Měla podpořit svépomocné skupiny, které organizují dobrovolníci z tohoto hnutí na mnoha místech ČR. O svých zkušenostech s hlasy a prací s nimi se rozhovořil i Jaroslav Kerouš.

Natočeno 21. října 2021 na Staroměstské radnici v Praze.

  • 25. 4. 2022

Studio 27 - Konference slyšení hlasů - 2. blok - Marie Drobná

Délka videa: 10 min 57 s

Mezinárodní konference Slyšení hlasů s podtitulem Za svobodu myšlení svedla na Staroměstskou radnici v Praze přední představitele hnutí Hearing voices. Měla podpořit svépomocné skupiny, které organizují dobrovolníci z tohoto hnutí na mnoha místech ČR. O svých zkušenostech s hlasy a prací s nimi se rozhovořila i Marie Drobná.

Natočeno 21. října 2021 na Staroměstské radnici v Praze.

  • 29. 3. 2022

Studio 27 - Konference slyšení hlasů - 2. blok - Jindřich Jašík

Délka videa: 25 min 39 s

Mezinárodní konference Slyšení hlasů s podtitulem Za svobodu myšlení svedla na Staroměstskou radnici v Praze přední představitele hnutí Hearing voices. Měla podpořit svépomocné skupiny, které organizují dobrovolníci z tohoto hnutí na mnoha místech ČR. O svých zkušenostech s hlasy a prací s nimi se rozhovořil Jindřich Jašík, autor knihy Cesta ze schizofrenie.

Natočeno 21. října 2021 na Staroměstské radnici v Praze

  • 21. 2. 2022

Studio 27 - Konference Slyšení hlasů - 1. blok - Rachel Waddingham, Paul Baker, Dirk Corstens

Délka videa: 1 hod 04 min 35 s

Mezinárodní konference Slyšení hlasů s podtitulem Za svobodu myšlení svedla na Staroměstskou radnici v Praze přední představitele hnutí Hearing voices. Měla podpořit svépomocné skupiny, které organizují dobrovolníci z tohoto hnutí na mnoha místech ČR. Inspiraci ze zahraničí přinesl odborník na rozvoj komunit Paul Baker, psychiatr a někdejší předseda Intervoice Dirk Corstens a slyšitelka hlasů Rachel Waddinghamová.

Natočeno 21. října 2021 na Staroměstské radnici v Praze

  • 26. 1. 2022

Legal Alien

Délka videa: 1 hod 04 min

Film Legal Alien vznikl v roce 2019 jako studijní projekt Adiho Hasanbašiće na Univerzitě Pardubice. Spoluautorem a hlavním hrdinou tohoto dokumentu je Ondřej Pažout. Mluví zde otevřeně o své zkušenosti se slyšením hlasů a hledání jejich smyslu.

***

Documentary film Legal Alien is Adi Hasanbašić school project at Pardubice University. The co-author and hero is Ondřej Pažout from Prague. He speaks openly about hearing voices looking for the meaning of his experience.

  • 14. 12. 2021

Studio 27, ČSDZ - Svépomoc a peerství II - 06 - Kamil Rain - Lektorování programů na rovinu

Délka videa: 42 min 45 s

Tento rok se konal již 2. ročník workshopu Svépomoc a peerství, který pořádala Česká společnost pro duševní zdraví. Přinášíme poslední ze 6 částí záznamu.

www.csdz.cz, csdz@seznam.cz

  • 13. 12. 2021

Studio 27, ČSDZ - Svépomoc a peerství II - 05 - Jindřich Jašík - Peerství druhé generace

Délka videa: 47 min 50 s

Tento rok se konal již 2. ročník workshopu Svépomoc a peerství, který pořádala Česká společnost pro duševní zdraví. Přinášíme pátou ze 6 částí záznamu.

www.csdz.cz, csdz@seznam.cz

  • 10. 12. 2021

Studio 27, ČSDZ - Svépomoc a peerství II - 04 - Zbyněk Roboch - Rozvoj peerství a svépomoci v ČR

Délka videa: 1 h 07 min 23 s

Tento rok se konal již 2. ročník workshopu Svépomoc a peerství, který pořádala Česká společnost pro duševní zdraví. Přinášíme čtvrtou ze 6 částí záznamu.

www.csdz.cz, csdz@seznam.cz