Jsme skupina kreativních lidí s vlastní zkušeností s duševním onemocněním. Pořádáme a natáčíme besedy, rozhovory a reportáže se zajímavými lidmi nejen na téma duševního zdraví.

Studio 27 - #PEERpomaha - Jana Josefová, Ariana Bratršovská a Veronika Roudná - O Moudrosti traumatu

  • Eliška Marie Košťálová
  • 30. 5. 2023
  • 0

Délka videa: 58 min 33 s

U příležitosti promítání filmu o Gáboru Matém Moudrost traumatu jsme uspořádali besedu s hosty, kteří si prožili svá vlastní traumata a naučili se rozumět jejich poselství.

Celá kampaň #PEERpomaha je součástí projektu Studio 27 představuje pacientské hnutí peerů a je podpořena Fondy EHP 2014-2021, program Zdraví.

Něco o Janě: pracuje už 2 a půl roku v komunitním týmu Fokusu Praha na jižním městě. Lektoruje kurzy primární prevence Blázníš? No a! jako expert s vlastní zkušeností. Na svém mateřském gymnáziu spolu se spolužačkami rozjela vzdělávací program o duševním zdraví, kterého se stále účastní jako expert s vlastní zkušeností a pracovník v oboru. Spolupracuje na reformě dětské psychiatrie jako člověk, co má s dětskou psychiatrií bohaté (vlastní) zkušenosti.

Něco o Arianě: je jí 23 let. Od 17 let se léčí s úzkostnou poruchou a depresí. Pracuje 3. rokem jako terénní pracovník ve Fokusu s lidmi s duševním onemocněním a také chodí přednášet do škol svůj životní příběh - ukázat, že i lidi s duševním onemocněním můžou žít plnohodnotný život.

Něco o Veronice: je klinická psycholožka a psychoterapeutka, vedoucí Centra psychosomatické péče Péxis v Ústí nad Labem. Věnuje se zejména problematice traumatu, psychosomatice a vlivu stresu na zdraví i nemoci. V psychoterapii pracuje s dospívajícími a dospělými s různými psychickými poruchami od mírných po ty hlubší.

Za spolupráci moc děkujeme Janu Lacinovi.