Lidé si nepřipouštějí, že někdo zneužívá děti

  • Eliška Marie Košťálová
  • 20. 5. 2019
  • 0

O tabu kolem vzniku psychóz s Peterem Bullimorem.

Lidé si nepřipouštějí, že někdo zneužívá děti

Traumata v dětství často předznamenávají budoucí těžké duševní strádání, slyšení hlasů a rozvoj psychóz. Workshop vedený dvěma „slyšiteli hlasů“ z Velké Británie, Peterem Bullimorem o tom přinesl jasná svědectví a zkušenosti podpořené výzkumy.

Peter Bullimore v rozhovoru s Tomášem Vaňkem ze Studia 27: "Jeden liberálně demokratický politik zneužil mnoho dětí. Jiný politik, David Steel, se postavil na jeho obranu s tím, že ho nenechá padnout, i když o všem ví. Proč není zatčen se všemi těmi důkazy? Jsou prostě příliš mocní. Pokud on padne, padnou i ostatní. Takže ho tam musíme nechat, aby ani ostatní nebyli odpovědní za své chování."

Rozsah celého problému se ve Spojeném Království podle Petera bagatelizuje: "Myslím, že jde o problém celé společnosti. Nechceme věřit tomu, že lidé takové věci dětem dělají. Mluvil jsem na konferenci před několika lety v Londýně, dával jsem si pozor, co říkám. Bylo tam hodně lidí. A jeden člověk se mě na to zeptal. Řekl jsem, že teď už nejde pouze o problém pracující třídy, jde o celou společnost. Dotýká se policie, tajné služby MI5, bankovních manažerů, politiků, královské rodiny. Jsou důkazy, že se to děje. Je to tak silné, že nechceme, aby se to dostalo ven, protože by vše zkolabovalo."

Peter upozorňuje na fakt, že lidé si od nepříjemných témat raději zachovávají chladný odstup: "Když se to neděje nám, nechceme věřit, že se to vůbec děje. Tehdy jsem začal vyjmenovávat lidi ve vládě, kteři jsou pedofily. Důkazy existují."

"Začátkem minulého roku byl ve Velké Británii otráven dvojitý agent Sergej Skripal, který pracoval jak pro Brity, tak pro Rusy. Putin řekl, že to nebyla jeho práce, protože kdyby byla, nepřežil by. A to je asi pravda. Pouhých 14 dní před tím, než byli on a jeho dcera otráveni, se v naší zemi objevil sexuální skandál obřích rozměrů. Dva tisíce dospělých, kteří pracovali v dětských domovech, vyšlo na veřejnost s tím, že zneužívali děti. Na vládu byl tehdy vynaložen velký tlak něco s tím udělat. Někteří z těch lidí už byli na rejstříku pedofilů. A také byli spřáteleni s lidmi v nynější vládě a pracovali pro stát. Najednou tu ale byl místo toho otrávený špión a o zneužívání už nepadla ani zmínka."

Podle Petera je přitom sexuální zneužívání v kombinaci se zanedbáváním nebo týráním v dětství jednou ze základních příčin vzniku a rozvoje psychózy. (viz naše minulé interview https://www.youtube.com/watch?v=gOi51tyPL98) Přitom lékaři, přestože existují dostatečné důkazy, vliv traumatu pomíjejí a podceňují. Je to podle Petera proto, že procházejí tvrdým až cynickým výcvikem na lékařských fakultách: "Psychiatrie nerozumí těmto věcem. V Británii musí být člověk napřed doktorem, aby mohl pracovat jako psychiatr. Součástí výcviku je amputace končetiny na mrtvém člověku – musíte uříznout nohu nebo ruku třeba pětiletému chlapci, jehož tělo bylo ponecháno vědě. Musíte ztratit něco ze své lidskosti. A psychiatři, když se jim snažím vysvětlit svůj příběh, tak neposlouchají, protože pro ně mám nějaký příznak, který musí být odstraněn."

Tomáš Vaněk, Michal Kašpar (překlad Pavel Oulík)

0 Komentářů

Přidat komentář

přihlášení nebo registrace